Velso pilių užkulisius atskleidžia Arturo Valiaugos paroda Kardife

Velso pilių užkulisius atskleidžia Arturo Valiaugos paroda Kardife

April 11, 2016  |  Parodos  |  Share

2016 m. balandžio 15 d. 19 val. galerijoje „Ffotogalery“ Kardife bus atidaryta fotomenininko Arturo Valiaugos paroda „In Trust: Reframing Wales Histories“. Tai – 2014 metais sukurta serija rezidencijos didžiausioje Jungtinės Karalystės kultūros paveldo organizacijoje „National Trust“ metu. A. Valiauga tyrinėjo privačios ir viešos erdvės santykį keturiose Velsui reikšmingose istorinėse vietose: Tredegar šeimos namuose, Penhryn pilyje, Dyffryn soduose bei Plas Newydd dvare. „Ffotogalery“ galerijos direktoriaus Deivido Dreiko bendradarbiavimo su „National Trust“ dėka, paroda vėliau keliaus po organizacijos ekspozicines erdves. Daugiau nei mėnesį truksiančios parodos metu numatoma plati ir išsami edukacinė programa.

Tapatybę įvairiuose tiriamosios fotografijos projektuose nagrinėjančio autoriaus bendradarbiavimas su galerija ir „National Trust“ truko daugiau negu du metus. Fotografijose menininkas atskleidžia kitokią, neakivaizdžią ir daugeliui niekada nematomą šių įspūdingų vietų ir pastatų pusę. Visos šios vietos – buvusi turtingų Velso šeimų nuosavybė. Anot A. Valiaugos, „šiuose Velso kultūros paveldo objektuose atsispindi viešosios ir privačiosios sferos priešprieša. Projektas taipogi kalba apie istorinį bei kultūrinį Velso ir velsiečių tapatumą, istorijos rašymą ir perskaitymą. Ši tema aktuali ne tik Velsui, bet ir visai Europai, jos kultūros paveldui. Paradoksalu, kad ten istoriją gali čiupinėti, o Lietuvoje, dažniausiai, tik perskaityti“. Pagrindiniais fotografijų herojais tapo paveldo objektų savanoriai, kurių dauguma – į pensiją išėję senjorai, su pasitikėjimu atveriantys savo krašto pilių ir dvarų duris.

Arturas Valiauga (g. 1967) gyvena ir dirba Vilniuje. Fotomenininkas studijavo Vilniaus Technologijų ir Dizaino kolegijoje, o 2010 m. baigė magistro studijas Vilniaus Dailės Akademijoje. Menininko darbai yra eksponuoti Lietuvos ir užsienio galerijose bei fotografijos festivaliuose. 2015 m. menininkas apdovanota LR Kultūros ministerijos Balio Buračo premija. A. Valiaugos fotografijose dominuoja socialinės tapatybės ir laiko tėkmės tematika.

Paroda veikis iki gegužės 29 d.
Parodos organizatorius: Ffotogallery, JK; VšĮ „Kultūros meniu“.
Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas, LR Kultūros atašė Jungtinėje Karalsytėje.


Comments are closed.