Projektas ZZZ

September 4, 2008  |  In Focus 2008, Parodos  |  Share

Projektas „ZZZ”: Baiba Aprāne, Linda Dzērve, Andrejs Grants, Kristaps Grundšteins, Laila Halilova, Kaspars Irbe, Viktorija Krone, Līga Laurenoviča, Zane Onckule, Uģis Ozoliņš, Viktors Ozoliņš, Dainis Pīlācis, Katrīna Puriņa, Eva Šavdine, Iveta Vaivode, Justīne Vītola, Ilze Zilgalve.

Kuratorius: Andrejs Grants
2008 m. rugsėjo 4 – 20 d.
„Prospekto“ galerija

Kiekvieno asmens ar asmenų grupės gyvenime ateina laikas, kai fotografijos surenkamos tam, kad „prisiminti“ (kaip dalyvavimo šiame gyvenime patvirtinimas) ir tada šios nuotraukos reikalauja apibendrinimo. Turėdami tokią idėją, keletas jaunų studentų iš Jaunimo fotografijos studijos „Annas 2“ kelis metus dirbo kurdami projektą „ZZZ“. Jis tapo išplėstiniu grupės autoportretu, kaip atminties albumas, rodantis kartu praleistą laiką.

Su pagarba bėgančiam laikui, autoriai sau suteikė nemirtingumą, tokiu būdu vizualiai ir demonstratyviai tapdami pačių sukurtos istorijos (žaidimo) dalimi, taip paliudydami savo pačių buvimą gyvenimo šventėje.

„ZZZ” žaidžiama statiška įsivaizduojamo filmo estetika. Tai žaidimas su tokio nejudančio filmo nerealumu ir „realybe“.

Fotografas įprastai lieka už kadro. Autoriai pabandė apeiti šitokią lemtį, patys tapdami aktoriais, režisieriais ir operatoriais.

Andrej Grants


Comments are closed.