Vokietijos vaizdai – 8 fotografijos požiūriai

September 3, 2008  |  In Focus 2008, Parodos  |  Share

„Vokietijos vaizdai –  8 fotografijos požiūriai“
Autoriai:Wolfgang Bellwinkel, Sibylle Bergemann, Annette Hauschild, Ute Mahler, Thomas Meyer, Jordis Schlösser, Anne Schönharting, Linn Schröder

2008 rugsėjo 3  – 20 d.
Vilniaus grafikos centro galerija „Kairė – dešinė“
Partneris: Goethe‘s institutas Vilniuje

Vokietijos agentūros Ostkreuz fotografios iliustruoja aktualias temas bei išreiškia specifinius Ostkreuz menininkų požiūrius. 1990 m. agentūrą Berlyne įkūrė septyni žinomi Rytų Vokietijos fotografai. Laikui bėgant jos narių gretas papildė menininkai iš Rytų ir Vakarų Vokietijos. 17 narių turinti agentūra šiuo metu yra viena iš pripažįstamų ir žinomiausių meno institucijų.

Fotografijos parodoje „Vokietijos vaizdai – 8 fotografijos požiūriai“ pristatomi aštuonių fotomenininkų darbai. Kiekvienas iš jų pasirinko dominančią temą, kuri atspindi jų asmeninę patirtį. Parodoje nėra Vokietiją reprezentuojančių vaizdų.

Įvairios nuotraukos šioje parodoje ne tik iliustruoja tematiką, bet ir išreiškia Ostkreuz agentūros menininkų specifinę nuomonę. Jie išreiškia autentiškus ir ekspresyvius požiūrio taškus apie šiandieninės Vokietijos politinę situaciją, o taip pat individualius vokiečių gyvenimo etapus ir amplitudes. Nepaisant to, kad vokiečių fotografų darbai, kalbantys apie vokiečių kultūrą ir istoriją, yra labai diversiški, įmanoma atpažinti visa jungiantį tėvynės motyvą.


Comments are closed.