Fotosavaitgalis Pervalkoje

September 7, 2010  |  Edukacija, Kita  |  Share

© Arturas Valiauga. Iš serijos Tarp krantų. 2008

Rugsėjo 17-19 d. Pervalkoje vyks antrasis fotosavaitgalis. Pavasarį į pirmąjį, praktinėms pamokoms ir kūrybai skirtą renginį pakvietusi vila Baldinininkas, rudenį lauks visų, kuriems įdomios diskusijos apie fotografiją ir profesionalūs darbų aptarimai. Tik nurimus tradicinio fotografijos seminaro šurmuliui Nidoje, fotografai ir visi besidomintys fotografija galės toliau mėgautis neformaliu bendravimu prie marių kranto ir prasmingais susitikimais ramiame Pervalkos miestelyje.

Pagrindinė, tačiau ne vienintelė, šio rudens fotosavaitgalio tema – Fotografija ir užsakomieji meno projektai.

Ne viena vertinga fotografijų serija šiandien gimsta fotografui dalyvaujant konkrečiuose projektuose, kuriant iš anksto numatyta tema, gaunant paramą vienos ar kitos temos kūrybiškai refleksijai fotografijoje. Tokios kūrybos specifiką susitikimuose ir diskusijose su renginio dalyviais aptars fotografas Arturas Valiauga ir kuratorė, tarptautinio fotografijos festivalio In Focus vadovė Eglė Deltuvaitė.

Fotosavaitgalis rugsėjo 17 d. 18 val. prasidės 2010 m. tarptautinio fotografijos festivalio In Focus pristatymu. Naujausių šių metų festivalio atradimų aptarimą lydės diskusija su festivalio vadove Egle Deltuvaite apie fotografijos festivalių specifiką, reikšmę ir reikalingumą.
Daugiau informacijos apie tarptautinį fotografijos festivalį In Focus galima rasti adresu http://kulturosmeniu.lt/infocusp/

Svarbus renginio akcentas – naujos Arturo Valiaugos knygos Tarp krantų pristatymas, į kurį knygos autorius ir jos sudarytoja Eglė Deltuvaitė pakvies rugsėjo 18 d. 19 val. Kūrybinis projektas Tarp krantų buvo skirtas specialiai Baltijos fotografijos meno trienalei Ars Baltica. Jį įgyvendindamas fotografas 2007 m. žiemą keltais plaukiojo po Baltijos jūrą, o tarp jos krantų sukurtos fotografijos jau buvo eksponuotos ne tik Lietuvoje, bet taip pat Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Liuksemburge.
Susipažinti su projektu Tarp krantų ir pažiūrėti nuotraukas iš naujosios knygos galima adresu http://kulturosmeniu.lt/knyga-tarp-krantu/

Fotosavaitgalio baigiamoji dalis – rugsėjo 19 d. 15-18 val. vyksiančios portfolio peržiūros. Jų metu visi norintieji galės aptarti savo darbus su Egle Deltuvaite ir Arturu Valiauga bei kitais fotosavaitgalio dalyviais.

Renginio organizatoriai tikisi, kad fotografijai skirti susitikimai Pervalkoje taps tęstiniu renginiu, išsiskiriančiu neformaliu bendravimu bendraminčių draugijoje, kitokių požiūrių į fotografiją paieška, ir galimybe tobulėti dalijantis tikra kūrybine patirtimi.

Daugiau informacijos apie renginį:
Tomas Pabedinskas
Mob. tel.: 867418997
El. p.: t.pabedinskas@mf.vdu.lt

Informacija apie apgyvendinimą renginio metu:
Vaiva Obolevičiūtė
Mob. tel.: 868548473
El. p.: vaivavaiva@gmail.com

Titulinis


Comments are closed.