Nord Light - tarptautinis fotografijos festivalis Norvegijoje

Nord Light – tarptautinis fotografijos festivalis Norvegijoje

April 15, 2010  |  Edukacija, Parodos  |  Share

Kultūros meniu dalyvauja tarptautiniame fotografijos festivalyje Nord Light, kuris vyks 2010 m. balandžio 24 – gegužės 1 d. Kristiansunde, Norvegijoje.

Balandžio 24 d. Norvegijoje startuoja savaitę truksiantis tarptautinis fotografijos festivalis „Nordic Light, kuris vyks Kristiansunde – salyne, kurį 2009 m. „National Geographic” išrinko gražiausia pasaulio vieta turizmui. Nuo 2006 m. rengiamas festivalis suburia žinomus fotografus iš viso pasaulio, vietinius gyventojus, studentus bei fotomėgėjus į šiaurės vakarų Norvegijos kultūros židinį ir visą dėmesį skiria fotografijos, kaip meno rūšies, analizei. Be pripažintų fotografų paskaitų, portfolio peržiūrų, kūrybinių dirbtuvių bei diskusijų, čia bus atidarytos 34 parodos, kurios truks iki gegužės 9 d.

Į šių metų festivalį „Nordic Light 2010“ Kristiansunde pakviesti dalyvauti ir žinomas lietuvių fotografas Arturas Valiauga, fotografijos festivalio IN FOCUS vadovė ir VšĮ „Kultūros meniu“ direktorė Eglė Deltuvaitė bei lietuvių kilmės vizualinių menų kūrėja, gyvenanti Norvegijoje, Darija Sapoženkova-Hauge. Kartu su rusų fotografe Aleksandra Demenkova iš Rusijos, balandžio 27 d. menininkai atidaro parodą „Sudužusių vilčių teritorija“ („Territory of Broken Dreams“), kurioje ir lietuviška premjera – Arturo Valiaugos serija „Kupiškio angaras“. Menininkai taip pat skaitys paskaitas apie savo kūrybą, dalyvaus diskusijose, aptariant kai kuriuos meno ir būties aspektus po Sovietų Sąjungos iširimo.

Festivalyje, kurio idėjinis ir meno vadovas – žinomas Norvegų fotografas Mortenas Krogvoldas, tarp daugiau kaip 100 fotografų, menotyrininkų ir kuratorių, dalyvaus tokios legendinės asmenybės kaip Elliottas Erwittas, Billas Atkinsonas, Antonas Corbijnas, Marcas Riboud, Chris Rainier ir Janas Saudekas. Stipriausios fotografijos pajėgos iš įvairių šalių festivalyje pristatys šiuolaikinę bei klasikinę fotografiją, politines įžvalgas, filosofinius apmąstymus ir fantastiškas istorijas.

Tarptautinis fotografijos festivalis „Nordic Light“ siekia tapti svarbiausia fotografijos meno susitikimų vieta Europoje ir prisidėti prie aktyvesnės fotografijos meno sklaidos ir gilesnio jos suvokimo.

© Arturas Valiauga, iš serijos Kupiškio angaras, 2008

Daugiau: www.nle.no


Comments are closed.