Edukaciniai susitikimai Nacionalinėje dailės galerijoje

August 31, 2010  |  Edukacija, In Focus 2010  |  Share

Gintautas Trimakas

© Gintautas Trimakas. Iš ciklo „Plokštumos“. Svetur (Širma). 1990

LAISVĖ NUOBODŽIAUTI!
Nuo rugsėjo 3-iosios – penktadienio susitikimai su fotomenininkais Nacionalinėje dailės galerijoje, parodoje „Nuobodulys“.
John Cage: „Jei koks užsiėmimas tau pasirodo nuobodus po poros minučių, pabandyk jį keturias. Jei vis dar nuobodu, pabandyk aštuonias, šešiolika, trisdešimt dvi minutes ir taip toliau. Galop pamatysi, jog jis ne nuobodus, o net labai įdomus“.

Ką galima padaryti „iš nuobodulio“? Ogi prisigalvoti įdomiausių dalykų!
Apie tai, ką kasdienybės nuobodulyje mato ir autentiškai fiksuoja menininkai, susibūrę parodoje „Nuobodulys“, kodėl atkreipia dėmesį į dalykus, kuriuos mes dažnai laikome nevertais dėmesio, jūs galėsite sužinoti kiekvieną rugsėjo penktadienį vyksiančiuose susitikimuose su fotomenininkais.

Rugsėjo 10 d., 17 val. į susitikimą pakvies Joana Deltuvaitė ir Vilma Samulionytė. Jaunosios menininkės pasakos, kaip fotografija tapo neatskiriama jų kasdienio gyvenimo dalimi, kodėl pasirinko fiksuoti ne intriguojančias akimirkas, o buities detales. Smagiausia šio susitikimo dalis – kūrybinės užduotys, kurias menininkės įgyvendins kartu su atėjusiaisiais.

Rugsėjo 17 d., 17 val. mintimis apie nuobodulį fotografijoje dalinsis fotomenininkas Algimantas Kunčius bei parodos kuratorė, dailėtyrininkė Agnė Narušytė. Atėjusieji į susitikimą turės galimybę sužinoti, kaip nuobodulys įkvepia kūrybai bei tampa jos tema, dėl kokių priežasčių vienoje parodoje suburti net 23 skirtingų kartų lietuvių autoriai, sužinoti atsakymus į susitikimo metu iškilusius klausimus.

Rugsėjo 24 d., 17 val. susitikimas su Alvydu Lukiu. Menininko kūriniuose svarbu ne tik tai, kas nufotografuota: „Atvaizdas – kaip kanalas, kuriuo perduodamos svarbesnės prasmės, nei įrašyta pačiame atvaizde, jos yra už atvaizdo ribų“. Išsamesnį pasakojimą apie vaizdus bei prasmes A. Lukio fotografijose turėsite galimybę išgirsti iš paties menininko.

Rugsėjo 3 d., 17 val. savo mintimis apie parodą dalinosi Gintautas Trimakas. Jis ne tik parodos „Nuobodulys“ dalyvis, bet ir ekspozicijos autorius. O dažnas fotografijos mėgėjas žino šį menininką kaip pin-hole kameros propaguotoją ir kaip autorių, rengiantį parodas netikėčiausiose erdvėse.
Kokias žabangas lankytojo žvilgsniui paspendė G. Trimakas instaliuodamas parodą NDG erdvėje ir kodėl atsisako konvencionalaus fotografijos kūrimo bei eksponavimo, o taip pat kitus jums kylančius klausimus galėsite užduoti atėję į susitikimą.


Comments are closed.