A. Baltėno ir M. Ažušilio paroda „Lietuva. Dialogas apie vertybes“ Čikagoje

November 11, 2015  |  Edukacija, Parodos  |  Share

2015 m. lapkričio 14 d. 5 val. Čiurlionio galerijoje (Jaunimo centras, Čikaga) bus atidaryta A. Baltėno ir M. Ažušilio fotografijų paroda „Lietuva. Dialogas apie vertybes“.

Parodos kuratorės Eglės Deltuvaitės teigimu, „rengiant projekto ir parodos idėją buvo siekta ne tik suformuoti profesionalių autorių parodą, kuri reprezentuotų Lietuvą, bet ir atskleistų šiuolaikinės Lietuvos fotografijos tendencijas, aktualiomis temomis kuriančius menininkus. Dėl minėtų priežasčių, JAV rengiamų parodų cikle bus pristatytas puikiai žinomų autorių – Arūno Baltėno ir Mindaugo Ažušilio fotografinis dialogas“.

Arūnas Baltėnas (g. 1956) paskutiniu metu kuria Lietuvos etninių regionų gyvenimo fotografijų archyvą, siekdamas įamžinti žmones, jų buitį ir kasdienybę. Autoriui svarbios nuo šiandienos formalių gyvenimo normų nutolusios vertybės – ramybė, išmintis, susitaikymas su gyvenimu ir vienatve. A. Baltėnas savo darbus įvardija kaip kaimo žmonių gyvenimo liudijimus, herojų pasaulį, kuriame gyvenama pagal jiems svarbias vertybes, kurios mūsų pasaulyje jau yra kitokios. A. Baltėnas gyvenimu ir kūryba tolsta nuo paviršutiniško požiūrio, skubėjimo, netikrumo jausmo.


© Arūnas Baltėnas

Mindaugas Ažušilis (g. 1987) Lietuvos fotografijos lauke pasirodė vos prieš kelerius metus ir atstovauja pačią jauniausią fotografiją naudojančių menininkų kartą, tačiau savo debiutiniu projektu „Laimė Lietuvoje“ kalba apie tą pačią vertybių sistemą, tokią aktualią ir A. Baltėnui. Dažnai paviršutiniškas požiūris į viską aplink sklandžiai uždangsto mūsų kasdienybės nerimą, tačiau būtent jauno menininko fotografijose įamžintos „laimės“ apsinuogina visu savo materialiu grožiu. M. Ažušilio projektas „Laimė Lietuvoje“ – fotografinė laimės tipologijos estetika, apnuoginanti banalumą, tuštybę ir faktą, kad mums pakanka su(si)kurto įvaizdžio laimei užtikrinti. Abiejų autorių fotografijos iš pradžių pagauna savo spalvine raiška, estetika, tačiau jų analizė atveria daugybę kritinių sluoksnių, kurie ir sukuria šių serijų vertę.


© Mindaugas Ažušilis

Parodos atidarymo dieną galerijoje bus skaitoma Eglės Deltuvaitės paskaita: „Lietuvos fotografija: 1960 – 2015 m.“ Paskaitoje parodos kuratorė pristatys Lietuvos fotografijos klasikus, 8–9 dešimtmečio kartą bei šiuolaikinės fotografijos atstovus ir vyraujančias tendencijas.

Paroda, kuri keliaus po JAV 2015 – 2016 metais, siekiama pristatyti ir aktualizuoti Lietuvos fotomenininkų kūrybą, užtikrinti profesionalaus meno sklaidą JAV, skatinti išeiviją domėtis Lietuvos fotografija bei profesionalaus meno renginiais paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 25 metų sukaktį.

Rėmėjai:
Lietuvos Kultūros Taryba
LR kultūros ministerija

Partneriai:
Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone
Čiurlionio galerija, Čikaga

Parodos organizatorius:
VšĮ „Kultūros meniu“
www.kulturosmeniu.lt


Comments are closed.